Rio Ave na samom kraju slomio Borac

Fudbaleri banjalučkog Borca izgubili su sa 0:2 utakmicu drugog pretkola Lige Evrope, i tako završili svoj put u ovom takmičenju.

Iako je Rio Ave ušao u utakmicu kao veliki favorit, Borac se nije predavao i odolijevao je punih 90 minuta.

Međutim, tada Rio Ave postiže pogodak, nakon nesrećne situacije u kaznenom prostoru Banjalučana. Mrežu banjalučkog kluba zatresao je kapiten Rio Avea Tarantini.

Pokušao je Borac da se trgne i vrati u igru u sudijskoj nadoknadi, ali to mu nije uspjelo. U 94. minutu Banjalučani su čak oštećeni jer im sudija nije dosudio korner iako je bilo vidljivo da je odbrambeni igrač poslao loptu iza svog gola. U tim momentima Kajkut je dobio žuti karton zbog prigovora.

U 97. minutu tačku na i stavlja hrvatski reprezentativac Jambor, koji je u igru ušao svega nekoliko minuta ranija.

Portugalski klub će u trećem pretkolu snage odmjeriti sa turskim Bešiktašom.