Omonija u plej-ofu za LŠ, Zvezda nastavlja u kvalifikacijama za LE

Fudbaleri Omonije plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona, nakon što su poslije boljeg izvođenja penala savladali Crvenu zvezdu.

Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1:1, tako da su o pobjedniku odlučili jedanaesterci.

Omonija će u borbi za grupnu fazu Lige Šampiona koplja ukrstiti sa Olimpijakosom.

Omonija je došla do prednosti u 31. minutu golom Luftnera nakon kornera. Izjednačio je Ivanić u 45. minutu nakon ubačaja Bena.

Iako je Zvezda pokazala malo više ipak nije uspjela da dođe do pobjede nakon 120 minuta igre.

U penalima su igrači Omonije bili više koncentrisani pa su sa 4:2 prošli u plej-of.

Penale za Zvezdu su promašili najprije Falćineli, a potom i Degenek, dok su precizni bili Gavrić i Ben.

Sva četvorica igrača Omonije su bila precizna sa bijele tačke, a redom su pogađali Gomez, Gomeš, Kalkulis i Lecjakis.

Zanimljiv podatak je to da je ovo prva eliminacija Zvezde sa bijele tačke poslije 32 godine kada je Milan u osmini finala Kupa šampiona bio bolji.

O protivniku beogradskog kluba u posljednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope odlučiće žrijeb koji će biti održan u petak u Nionu.