Janulis i Živković izbacili Benfiku iz borbe za Ligu šampiona

Fudbaleri PAOK-a pobijedili su Benfiku u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 2:1, a drugi gol za grčki tim postigao je doskorašnji fudbaler Benfike Andrija Živković.

Živković, koji je u tim iz Soluna stigao prije sedam dana, u svom drugom nastupu za PAOK postigao je gol i to u 75. minutu susreta. Prethodno su Grci poveli golom Dimitrisa Janulisa u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Rafa Silva u 95. minutu susreta.

PAOK će se za Ligu šampiona boriti sa ruskim Krasnodarom.

Večeras su odigrane još dvije utakmice trećeg kola kvalifikacija. Dinamo Kijev je pobijedio Alkmar sa 2:0, a Gent ekipu Rapida iz Beča sa 2:1.

U srijedu igraju, 17 časova: Omonija – Crvena zvezda, 19: Ferencvaroš – Dinamo Zagreb, Makabi Tel Aviv – Dinamo Brest, Karabag – Molde, 20.30 Mitjiland – Jang Bojs.