Bašićevoj i Galiću medalje na Balkanijadi, Ivičić oborio rekord

Bh. atletičari Ajla Bašić i Oleg Galić osvojili su medalje na Balkanskom prvenstvu za juniore koje je održano u Istanbulu.

Bašićeva je protekli vikend u bacanju kladiva osvojila srebrnu medalju s hicem 54,13 metara što je njen najbolji lični rezultat. Bolja od atletičarke Sarajeva bila je samo Ukrajinka Valerija Ivanenko, evropska prvakinja iz 2019 godine.

Atletičar Banjaluke Oleg Galić je osvojio bronzanu medalju u disciplini 5.000 metara s vremenom 15:20.35 minuta.

Atetičar banjalučkog Borca Luka Ivičić je oborio juniorski rekord BiH u desetoboju (5.565 bodova) i zauzeo peto mjesto, dok je njegov klupski kolega Jovan Rosić istrčao lični rekord u trci na 800 metara (1.53.18 minuta) i zauzeo četvrto mjesto.

Nastupili su još: Mlađen Samardžić, Kristina Stojković, Almina Rašić, Damjan Grumić, Faruk Kandić, Asija Frljak, Nikolina Radulović, Ian Hall Sahon, Amina Siladžija, Nudžeima Šupuk i Edhem Vikalo, a ekipu su prevodili treneri Halim Jašarević, Radislavka Račić, Duško Ivičić i Elvir Krehmić.