PSŽ je u finalu Lige šampiona

Šampion Francuske Pari Sen Žermen plasirao se u prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba, savladavši njemački Lajpcig rezultatom 3:0 (2:0).

PSŽ je opravdao ulogu favorita i u finalu će igrati protiv pobjednika meča Bajern Minhen – Lion.

Vodeći pogodak postigao je Brazilac Markinjos.

Di Marija je sjajno centrirao iskosa sa lijeve strane, a Markinjos glavom zakucao loptu u mrežu u 13. minutu.

Nastavio je PSŽ da napada i dominira i samo je bilo pitanje vremena kada će postići drugi gol na meču.

U 43. minutu pogriješio je golman Lajpciga Gulači, lopta je stigla do Di Marije, koji lagano sa penala smješta loptu u mrežu za 2:0.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Nejmar je ponovo pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme je dobro otvorio Lajpcig i napadao, ali čim je PSŽ krenuo u napad postigao je gol.

Di Marija je upisao drugu asistenciju, a Huan Bernat je glavom smjestio loptu u mrežu u 56. minutu.

Tada je sve bilo riješeno.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika za PSŽ, gdje je Gulači neutralisao udarce protivničkih fudbalera.

Imao je čak četiri odbrane u poslednjih 20 minuta, kada su pokušavali Di Marija, Mbape i dva puta Paredes.

Rezultat se u posljednjih pola sata nije mijenjao.