Immobile Zlatna kopačka Europe; Inter srušio Atalantu u Bergamu / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nogometaši Intera osvojili su drugo mjesto u Seriji A pobijedivši u izravnom obračunu zadnjega kola u Bergamu Atalantu s 2:0.

Daniele D’Ambrosio je šokirao domaćine već u 1. minuti, a Ashley Young u 20. minuti potvrdio pobjedu Intera.

Mario Pašalić je igrao do 61. minute za Atalantu, a Marcelo Brozović je igrao cijelu utakmicu za Inter.

Najefikasnija momčad lige Atalanta nije postigla pogodak, no za njih sezona nije gotova jer ih čeka četvrtfinale Lige prvaka s PSG-om.

Napoli je u Napulju pobijedio Lazio s 3:1, a napadač Rimljana Ciro Immobile je s postignutim golom postao najbolji strijelac Italije, ali i Europe za sezonu 2019/20.

Immobile je ove sezone zabio 36 golova pa je Talijan postao najbolji strijelac Europe jer je gol manje od njega postigao Robert Lewandovski iz Bayerna.

Ciro Immobile je tako postao treći Talijan sa Zlatnom kopačkom poslije Franceska Tottija i Luce Tonija.

Također, s golom protiv Napolija izjednačio je rekord Serie A kojeg je držao Gonzalo Higuain s 36 pogodaka.

Milan je s 3:0 slavio na San Siru protiv Cagliarija bez Ante Rebića, koji je suspendiran zbog kartona, a na ovoj utakmici je Zlatan Ibrahimović zabio gol, ali i promašio penal.

Prvak Juventus je bez Ronalda izgubio kod kuće protiv Rome s 1:3.

Juve je odigrao dvoboj u pričuvnom sastavu jer glavne igrače čuva za dvoboj Lige prvaka sljedeći tjedan protiv Lyona.

Stara dama je čak povela preko Higuaina (5), da bi u 23. minuti izjednačio Nikola Kalinić, a Perotti s dva gola donio pobjedu Rimljanima.

U nedjelju se igraju preostale utakmice nakon kojih će se znati tko ispada iz Serie A – Lecce ili Genoa.